JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

Relacja z konferencji Baltictech 2013

28.11.2013

Zakończyła się konferencja Baltictech 2013, która odbyła się w zeszły weekend (23-24 listopada 2013) w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Wielkie zainteresowanie tym wydarzeniem przerosło oczekiwania organizatorów i wystawców na towarzyszących konferencji targach sprzętu nurkowego. Bardzo ciekawy program prelekcji znakomitych nurków, znanych w świecie nurkowym, przyciągnął ponad 600 osób z Polski i z zagranicy. Wśród uczestników znaleźli się zarówno początkujący nurkowie, jak i osoby z wieloletnim stażem, a także zajmujący się nurkowaniem zawodowo.

Impreza Baltictech 2013 stała się drugą co do wielkości konferencją nurkową w Europie oraz jedynym wydarzeniem na tak dużą skalę promującym nurkowe walory Morza Bałtyckiego.

Nasza firma przedstawiała na swoim stoisku zasady bezpiecznego nurkowania na absorbencie Sofnolime, zwracając szczególną uwagę na dobór odpowiedniego pochłaniacza. Zaprezentowano także wyniki najnowszych badań wapna sodowanego w rzeczywistych warunkach pracy (woda +4C, głębokość 20 i 40m), potwierdzające bardzo dobrą zdolność pochłaniania dwutlenku węgla przez Sofnolime oraz długi czas pracy skrubbera. Opis procedury badania, przebiegu testów oraz wyciągnięte wnioski wkrótce zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej.

Ponadto przedstawiliśmy nurkom Osobisty Tlenowy System Ratunkowy ROG, który wkrótce zostanie wprowadzony na rynek polski, czeski i słowacki.

Serdecznie gratulujemy organizatorom wspaniałej konferencji, która na długo zapadnie w naszej pamięci i dziękujemy wszystkim odwiedzającym stoisko naszej firmy.