JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

Udział JML Diving w konferencji Prace Podwodne 2013

22.10.2013

W dniach 18 i 19 października 2013 odbyła się w Gdyni konferencja „Prace Podwodne 2013” pod patronatem Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. W pięknym nowoczesnym budynku Pomorskiego Parku Naukowo-Techonologicznego swoje wystąpienia mieli przedstawiciele polskich i zagranicznych instytucji i firm, zajmujących się problematyką prac prowadzonych pod wodą. Uczestnicy mogli uzyskać wiele cennych informacji, zarówno dotyczących obecnych przepisów prawa oraz planowanych zmian, dowiedzieć się o normach i dyrektywach dotyczących bezpieczeństwa prac podwodnych, organizacji tych prac, zabezpieczenia medycznego, certyfikacji sprzętu, etc. Mogli zapoznać się także z ofertą firm dostarczających urządzenia i wyposażenie do prac podwodnych.

Oferta firmy JML DIVING w tym zakresie to przede wszystkim pochłaniacz CO2 Sofnolime używany przy nurkowaniu na obiegach zamkniętych oraz w komorach dekompresyjnych, a także sorbenty wykorzystywane w komorach dekompresyjnych i podczas spawania podwodnego.

Podczas konferencji powołane zostało Stowarzyszenie „Prac Podwodnych i Hydrotechnicznych”, którego członkiem-założycielem został jeden z przedstawicieli naszej firmy. Organizacja ta będzie miała na celu obronę interesu firm zajmujących się pracami podwodnymi, propagowanie wiedzy na temat bezpiecznej eksploatacji urządzeń hydrotechnicznych, o przepisach, normach, atestach i wymogach technicznych w ramach branży oraz aktywizację i integrację środowiska firm z branży prac podwodnych i hydrotechnicznych.