JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

Relacja z IV Festiwalu Nurkowania Wrakowego 2013

19.02.2013

Mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w tegorocznej edycji Festiwalu Nurkowania Wrakowego, po raz czwarty organizowanego w Łodzi.

Główną atrakcją tego wydarzenia były ciekawe prezentacje i warsztaty prowadzone przez uznanych nurków, specjalizujących się w nurkowaniu na wrakach.

Jak zwykle, z ogromnym zainteresowaniem spotkały się prezentacje prowadzone przez Leigh Bishopa, legendarnego brytyjskiego nurka wrakowego, który w pasjonujący  i równocześnie zabawny sposób opowiedział o swoim doświadczeniu w nurkowaniu na żaglowcach i liniowcach – co równocześnie ilustrował niezwykłymi fotografiami.

Gromkie brawa zdobyła prelekcja Tomka Stachury, który opowiadał o międzynarodowej ekspedycji na wrak Marsa oraz o swojej roli w fotografowaniu tego niedawno odkrytego szwedzkiego, niegdyś największego na Bałtyku, XVI wiecznego okrętu wojennego.

Interesujące były także wystąpienia innych zagranicznych gości: niemieckiego nurka technicznego Mario Weidnera oraz chorwackiego nurka oraz autora wielu książek – Danijela Frka.

Równolegle z prezentacjami odbywały się warsztaty, podczas których pasjonaci nurkowania wrakowego mogli się  dowiedzieć: jak odnaleźć swój pierwszy wrak, w jaki sposób fotografować lub filmować te niezwykłe podwodne obiekty, a także zdobyć dodatkową wiedzę na temat bezpiecznego nurkowania wrakowego, nurkowania w side-mouncie oraz na rebreatherach CCR.

Ekipa JML Diving obecna była ze swoim stoiskiem, na którym prezentowaliśmy zasady bezpiecznego nurkowania na absorbentach firmy Molecular Products, w szczególności na wapnie sodowanym Sofnolime.

Uczestnikom dziękujemy za odwiedzenie nas podczas festiwalu, organizatorom gratulujemy doskonałej koordynacji tej ważnej nurkowej imprezy, a wszystkich zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku.