JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

Relacja z Baltictech 2011

25.11.2011

W dniach 19 – 20.11.2011 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji nurków technicznych Baltictech w Gdyni. Podczas konferencji pojawiła się możliwość wysłuchania interesujących wykładów uznanych w świecie nurków, m.in. Jill Heinerth, Tino Balestry, Nicka Toussainta  czy Richarda Lundgrena  i zapoznania się z ofertą sprzętu dla osób nurkujących podczas towarzyszących konferencji targów, a także przetestowania najnowszych modeli rebreatherów i zwiedzenia Krajowego Ośrodka Medycyny Hiperbarycznej. Wśród prelekcji dominowały zagadnienia związane z rebreatherami,  w tym omówiono kilka nowych urządzeń dostępnych na rynku. Obserwujemy wyraźny rozwój tego rynku, do czego istotnie przyczyniła się decyzja PADI o wprowadzeniu szkoleń nurkowania na rebreatherach. W sobotni wieczór zarówno uczestnicy, jak i wystawcy integrowali się na Diving Party.


Wśród wystawców sprzętu była obecna również nasza firma JML-DIVING. Na naszym stoisku prezentowaliśmy wapno sodowane czołowego producenta Molecular Products, stosowane do pochłaniania dwutlenku węgla w aparatach do nurkowania o obiegu zamkniętym. Oprócz tego każdy zwiedzający miał możliwość obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego konsekwencje niewłaściwego stosowania wapna w rebreatherach.

Film CO2 Rebreather  jest dostępny także na naszej stronie www. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli odwiedzić nasze stoisko!

Powrót