JML-diving

Menu
MENU

Osobisty Tlenowy System Ratunkowy ROG

Osobisty Tlenowy System Ratunkowy ROG powstał jako odpowiedź na potrzeby opieki przedmedycznej i został zaprojektowany z myślą o ewakuacji medycznej przy wykorzystaniu ekip ratowniczych, drogą powietrzną, morską i lądową.

System ROG wyróżniają następujące cechy:

– dostarcza tlen o jakości medycznej (>99,9% czystości)

– jest w opakowaniu niehermetycznym i przeciwwybuchowym

– lekki, przenośny, łatwy do transportu

– odporny na skrajne temperatury (zarówno niskie, jak i wysokie)

– nie wymaga konserwacji, przeglądów, atestacji, zasilania czy napełniania

– testowany w ekstremalnych warunkach przy otwartym ogniu, wstrząsach i upuszczaniu

– trwały w wykonaniu, by znosić wymagające warunki operacyjne ratownictwa przedmedycznego.

W nieprzyjaznych warunkach ROG pozwala na podanie poszkodowanemu tlenu natychmiastowo, za pośrednictwem bezpiecznego, pewnego i niewybuchowego systemu. ROG jest mały , lekki (tylko 1,6 kg) i trwały (5 lat ważności). Nadaje się do używania w trudnym terenie i w ograniczonych przestrzeniach.

W przeciwieństwie do medycznych butli tlenowych, ROG może być wystawiony na skrajne temperatury i nie wymaga okresowych przeglądów, napełaniania czy atestacji.

Zastosowanie:

– pomoc w warunkach bojowych – odpowiedni do stosowania przez siły specjalne, mobilne siły lądowe szybkiego reagowania, siły powietrzne, piechotę morską, saperów, etc.

– pomoc dla ofiar katastrof – może być umieszczony w każdym rodzaju zestawu medycznego, by było gotowy do użycia w sytuacji, gdy konieczne jest szybkie podanie tlenu.

– ratownictwo – może być wykorzystany przez ekipy ratownictwa działające w warunkach maksymalnego ryzyka, dzięki temu, że jest odporny na ekstremalne temperatury i może być żywany w dowolnym położeniu.

– nurkowanie – pozwala nurkom na natychmiastową własną interwencję w przypadku stwierdzenia zaburzeń oddychania lub choroby dekompresyjnej, do momentu przybycia jednostki ratowniczej. Może być przypięty do nadbudówki łodzi nurkowej lub wrzucony do skrzynki nurkowej.

emergency rescue rescue-diving