JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

Relacja z Baltictech 2017

27.11.2017

W miniony weekend miała miejsce kolejna edycja konferencji Baltictech, imprezy skierowanej do nurków rekreacyjnych i technicznych z basenu Morza Bałtyckiego.

Mimo nazwy nawiązującej do Bałtyku, wśród uczestników i prelegentów pojawiali się nurkowie oraz osoby zajmujące się medycyną nurkową także spoza naszych rejonów, m.in. z Włoch, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Egiptu, Kanady, RPA czy Nowej Zelandii. Świadczy to o międzynarodowym charakterze tej konferencji, która z edycji na edycję przyciąga coraz więcej osób.

Wykłady na wysokim poziomie, wieloaspektowość poruszanych tematów oraz świetna organizacja to coś, co sprawia, że będziemy tą konferencję polecać wszystkim zainteresowanym tematyką nurkowania. Znaczna część prelekcji dotyczyła nurkowania rebreatherowego, które staje się pewnego rodzaju standardem w nurkowaniu jaskiniowym i wrakowym, szczególnie gdy interesujące jednostki znajdują się na dużych głębokościach. Kilka wykładów było poświęconych tematom związanym z zatruciem CO2 oraz pochłanianiem CO2 przez skrubery w układach CCR i SCR, czyli kwestiom szczególnie nas interesujących. Wyniki prezentowanych obiektywnych badań naukowych mówiły o przewadze wapna sodowanego Sofnolime nad innymi dostępnymi na rynku absorbentami.

Z naszej strony pragniemy organizatorom pogratulować perfekcyjnej organizacji i tak dużego zainteresowania imprezą. Odwiedzającym nasze stoisko dziękujemy za wspaniałą rodzinną atmosferę i wszystkie miłe słowa pod naszym adresem 😉

JML-Diving na Baltictech 2017