JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

JML Diving wraz z Molecular Products na XVIII Konferencji Naukowej Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej

28.11.2016

W dniach 24 – 26 listopada w Juracie odbyła się XVIII Konferencja Naukowa zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Medycyny i Techniki Hiperbarycznej.
Po raz kolejny przedstawiciele świata nauki i medycyny hiperbarycznej oraz instytucje i firmy zajmujące problematyką prac podwodnych spotkali się, by wymienić się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami i wynikami badań.
Program tegorocznej edycji konferencji był wyjątkowo bogaty w ciekawe referaty. Dotyczyły one zarówno technik leczenia różnego chorób metodami hiperbarycznymi, jak i kwestii prawnych i czysto technicznych związanych z nurkowaniem, wyposażeniem nurków oraz bezpieczeństwem nurkowania.
Jedną z prezentacji wygłaszał Pan dr Nurul Alam z firmy Molecular Products, podczas której opowiadał o pracach badawczo-rozwojowych nowego produktu – skrubera pochłaniającego CO2 w zamkniętych pomieszczeniach, który nie wymaga zewnętrznych źródeł zasilania. Produkt może być stosowany m.in. na okrętach podwodnych. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników konferencji.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Piotra Pisańskiego
dscf5785