JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

Relacja z VI Festiwalu Nurkowania Wrakowego w Łodzi

19.02.2016

Dnia 13 lutego 2016 miasto Łódź po raz kolejny stało się na jeden dzień polską stolicą nurkowania wrakowego. Tego dnia w budynku Politechniki Łódzkiej spotkało się ponad 300 miłośników nurkowania na zatopionych okrętach, statkach, samolotach.

Wśród prelegentów pojawiły się znane na skalę międzynarodową osobistości ze świata nurkowego. Opowiadali oni o niezwykłych miejscach nurkowych lub przedstawiali niesamowite historie niektórych zatopionych jednostek, np. liniowca Andrea Doria, ORP Kujawiak, pancernika Musashi czy brytyjskich mikro okrętów podwodnych X.

Równolegle w 3 innych salach prowadzone były warsztaty na temat wypadków nurkowych, fotografii nurkowej, konfiguracji Side Mount czy nurkowania na rebreatherze.

Jedną z prezentacji na temat bezpieczeństwa nurkowania na rebreatherze w kontekście właściwego doboru absorbentu wygłosiła Joanna Nalewajko. Prezentacja ta wkrótce będzie dostępna do ściągnięcia na naszej stronie.

 

Poza wykładami i prelekcjami na korytarzach Politechniki miała miejsce wystawa dostawców sprzętu do nurkowania wrakowego. Obecna była też nasza firma z absorbentem Sofnolime.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska, miłe rozmowy przy kawie i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach nurków wrakowych.

festiwal_wrakowy2festiwal_wrakowy3