JML-diving

Menu
MENU

Aktualności

Relacja z Techmeeting 2012

20.02.2012

Tegoroczna, 14 już konferencja nurków technicznych Techmeeting miała miejsce w dniach 04-05.02.2012 w Bratysławie. Techmeeting  w tym roku organizowany był przez Petra Kubičkę .  Po raz pierwszy impreza odbyła się w hotelu,  co umożliwiło prowadzenie wykładów i prelekcji w dwóch salach jednocześnie. Dodatkowo, w przerwach między wykładami uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia stoisk ze sprzętem nurkowym.

Tegoroczna edycja została poświęcona w głównej mierze nurkowaniu jaskiniowemu i wrakowemu, zaś wielu prelegentów uświetniało swoje występy zdjęciami i relacjami z osobistych wypraw.

Na imprezie swoje doświadczenia z wypraw nurkowych zaprezentowali m.in. Krzysztof Starnawski, Phil Short, Bill Stone,  Daniel Hutňan, Tomasz Stachura, Pascal Bernabe oraz Nick Toussaint.

W ciągu tych dwóch dni uczestnicy mieli okazję nie tylko posłuchać o wyprawach nurkowych w jaskiniach i na wrakach morskich, ale także o problemach związanych z dekompresją i prawidłowym stosowaniu rebreatherów, które wciąż są mało popularne wśród nurków technicznych.  Konferencję uświetniły dwa wykłady Františka Novomeskiego – lekarza medycyny hiperbarycznej – o wypadkach związanych z nieprawidłowym stosowaniem sprzętu nurkowego.

Oczywiście w trakcie konferencji przewidziano dla uczestników również inne atrakcje. W sobotni wieczór dla uczestników zorganizowano zabawę trwającą do późnych godzin nocnych, natomiast w niedzielne popołudnie odbyło się losowanie nagród, których fundatorami byli wystawcy i sponsorzy Techmeeting 2012. Zakończenie imprezy nastąpiło o godzinie 18.00.

Więcej na temat tegorocznej oraz poprzednich edycji Konferencji Nurków Technicznych Techmeeting znajdziecie na stronie www.techmeeting.eu.